www.masaze-desi.cz

Ajurvedské masáže

Ajurvedské masáže

Ajurvéda je považována za nejstarší léčebný systém na světě. Zrodila se ve starobylé Indii před 5.000 lety a je často nazývána "Matkou všech léčebných systémů". Ajurvéda je slovo, které můžeme přeložit jako "věda života". Při masáži je vždy promasírováno celé tělo a je spojena s velkou relaxací a velkým uvolněním.

 

Masáž celého těla

Klasická indická olejová masáž celého těla včetně hlavy a obličeje. Speciálními hmaty (třením, hnětením a mačkáním) se uvolňují ztuhlé svaly, šlachy a úpony celého pohybového aparátu. Výsledkem je velké uvolnění a zlepšení pohybového rozsahu.

 

Masáž celého těla a zábal

Speciální olejová masáž, která Vám uvolní ztuhlé svaly, šlachy a úpony celého těla cílenými hmaty (třením, hnětením a mačkáním). Dále procedura pokračuje nanesením pasty (ze směsi mleté rýže a koření) na celé tělo, která se následně překryje jogurtem. Vytvoří se tím zábal ve kterém budete relaxovat 20 minut. Efektem této procedůry je nejen uvolnění z masáže, ale rovněž příjemný pocit na pokožce celého těla.

 

Masáž zadní části těla s vyhříváním rýžovými koulemi

Při této procedůře je zadní část těla nejdříve prohřátá a masírována bavlněnými koulemi, které obsahují rýži (jde o speciálně připravenou rýži vařenou v koření a mléce). Následuje ajurvédská masáž celé zadní části těla. Masáž výrazně podporuje prokrvení celého těla a zlepšuje pružnost a kvalitu pokožky, poskytuje maximální pocit relaxace.

 

Masáž hlavy a obličeje

Masáž hlavy a obličeje je jedna z nejpříjemnějších masáží, která navozuje maximální relaxaci. Uvolňuje stres, horní cesty dýchací, pomáhá proti bolestem hlavy, krční páteře, migrénám a nespavosti. Zároveň pomáhá nabudit lymfatický systém a zlepšuje krevní oběh. Masáž hlavy začíná masírováním vlasové části a poté přechází na masáž obličeje a dále v jemné masírování krční páteře.

 

Masáž nohou

Procedůra začíná koupelí nohou ve směsi vody, mléka a herbální solí. Následuje masáž nohou od chodidel až po kolena teplým olejem. Při masáži se využívají tlakové body na ploskách chodidel. Efektem procedůry je nejen uvolnění nohou od bolesti, ale zároveň je promasírován cévní a lymfatický systém. Jako všechny procedůry je i u této celkový pocit relaxace.